Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSociale

Mira nga Shkodra, nena e tre jetimeve me tumor ne koke, i ka ditet e numeruara dhe ka nje amanet…

Mira nga Shkodra, nena e tre jetimeve me tumor ne koke, i ka ditet e numeruara dhe ka nje amanet. T’u lere femijeve nje shtepi qe te mos i mbesin rrugeve. Djali i madh 16 vjec, punon si hamall ku te mundet, per te mbajtur nenen me ilace dhe dy motrat e vogla. Humbja e babait ka qene nje drame pas se ciles Mira u diagnostifikua me tumor ne koke. Lotet e tyre jane nje piskame, ndaj nuk mundemi te mos e pasqyrojme edhe kete histori nga qyteti i Shkodres. Kjo nate e bekuar e Ramazanit do t’i perkushtohet Shkodres me histori plot dhimbje. Kush perkedhel koken e jetimit ka shperblime pa fund. Lusim Zotin t’i bejme edhe keta jetime me shtepi qe amaneti i kesaj nene te shkoje ne vend!

Related posts

Makina përplas motomjetin në Shkodër, lëndohet i mituri niset drejt Traumës…

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, ish-dhëndri vret njerëzit e gruas…

Banorët e Thethit ngrihen në protestë/ Shkak i protestës është bërë mungesa e energjisë në këtë zonë…