Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Aksident në aksin Lezhë-Milot/ Autoambulanca përplaset me makinën, plagoset drejtuesi i “Ford-it”…

Një aksident ku është përfshirë edhe një mjet i ndihmës së shpejtë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele (16 prill) në autostradën Lezhë-Milot, në vendin e quajtur kryqëzimi i Shënkollit.

Një autoambulancë e spitalit të Laçit është përplasur me një automjet tip “Ford” dhe për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit “Ford”.

Ai është dërguar me urgjencë për ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Lezhës, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të këtij aksidenti.

Ky është një nga kryqëzimet me numër të lartë aksidentesh në rrugët që përshkojnë Lezhën.

Related posts

IKMT zbarkon në Shirokë/ Forca të shumta policie dhe inspektoret pjese e aksionit…

Bashkia Shkodër, do të jetë përfituese e investimit që do të ndërmarrë BERZH për ndërtimin e rrugës Muriqan – Lezhë…

Vihen në pranga 3 shtetas nga Shkodra për mashtrim, sekuestrohen 130 mijë euro…