Shkodra Post
AktualitetEkonomiLajmi i Fundit

Rriten të ardhurat/ Bushati: Velipoja ndikimin më të madh në sezonin turistik…

Më shumë punë dhe më shumë të ardhura, në këtë mënyrë e cilëson planin e këtij viti pushteti vendor në Shkodër. Në 9 muajt e parë të këtij viti Bashkia Shkodër ka arritur të vjelë 71% të të ardhurave të parashikuara! Sipas përgjegjësit të sektorit të borxhit pranë drejtorisë së të ardhurave ndikim ka patur Velipoja me një sezon më të mirë turistik.

Krahas fluksit të lartë të turistëve sipas drejtorisë së të ardhurave një ndikim pozitiv kanë patur edhe kontrollet e shtuara nga institucionet të cilat kanë rritur deklarimet e bizneseve. Ku gjatë verës hoteleritë në bregdet dhe zonat malore kanë qenë çdo natë të rezervuara!

Related posts

Benet Beci: Projektet strategjike për Shkodrën- Business Park North (BPN) Parku i Biznesit I Veriut…

Apeli rrëzoi Tërbunin, pukjanët nuk ndalen: Shkojmë në KAS

Shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë/ Katër të arrestuar, mes tyre SHEFJA e grupit, sekuestrohet 6 kg KOKAINË, euro dhe automjete (EMRAT)