Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditTeknologji

VIDEO/ Maturanti nga Shkodra krijon një dron, Hoti: Nuk më është ofruar mbështetje…

Maturanti i ekselencës nga Shkodra, Igzon Hoti ka një talent në ndërtimin e dronëve.

Edhe pse ka krijuar 3 mjete të tilla fluturuese, ai thotë se nuk i është ofruar mbështetje për krijimet e tij, ndaj dhe të ardhmen e sheh jashtë Shqipërisë.

18-vjeçari i ka mahnitur të gjithë me shpikjen e tij të sofistikuar.

Ndonëse është një nxënës i ekselencës dhe ka krijuar tre prototipe mjetesh fluturuese, asnjë ndihmë nuk i është ofruar nga autoritetet lokale, prandaj shpresën e ka që në të ardhmen, të gjejë një sponsor për ta mbështetur.

Related posts

Bardh Spahia: Fitorja e opozitës së bashkuar në 14 Maj do të jetë e thellë dhe pikë kthese për fatin e Shqipërisë…

Një shkodrane për parlamentin e Lombardisë/ Vasenka Rangu Leka, prej vitesh kontribuon në fushën e diplomacisë publike…

VIDEO/ Arrestohet 20 vjeçari në Shkodër, u kap duke shitur doza lënde narkotike…