Shkodra Post
Kronika

Plagosja në Shkodër, flet drejtori i policisë Edmond Sulaj…

“Në orën 17:50 këtu në lagjen “Xhabiej” është qëlluar me armë zjarri shtetasi Selami Brahimi i cili është plagosur lehtë dhe është duke marrë mjekim në spitalin e Shkodrës.
Është formuar grupi hetimor nën drejtimin e prokurorisë dhe po punon për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Janë duke u marrë kamerat e sigurisë si edhe po pyeten dëshmitarët okular që kanë dijeni për ngjarjen.
Ndërkohë do të intervistohet i dëmtuari.
Sa i përket shkaqeve po punohet nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave.

Jemi duke punuar intesivisht për ta zbardhur dhe sigurojmë qytetarët se policia vendore e Shkodrës ka të gjitha kapacitetet për të zbardhur ngjarje të tilla.”

Related posts

Vrasja e Nikolin Lekstakaj, gjendet një automjet i djegur në Gjadër, brenda kishte një kallashnikov…

Shkodër/ Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë…

Aksident në qendër të Shkodrës, makina përplas kalimtaren në vijat e bardha…