Shkodra Post
Kronika

Arrestohet ish-kreu i ARRSH-së Evis Berberi, akuzohet për pastrim parash…

sh-kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Evis Berberi, është arrestuar nga policia. Ai është arrestuar me urdhër të SPAK dhe akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash.

Berberi a dhënë dorëheqjen para pak ditësh, pasi SPAK ka nisur rreth dy javë më parë hetim ndaj tij, për çështjen e shitjes së një kompanie në vitin 2018.

Dyshohet se bëhet fjalë për një transferim fiktiv të kompanisë me qëllim që Evis Berberi të shmangte konfliktin e interesit, pak para se të emërohej si këshilltar në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Berberi u emërua në krye të ARRSH në qershor të vitit 2021, ndërsa ende nuk ka një vendim për drejtorin e ri. 

Related posts

Kapet furgoni i drejtorisë arsimore Bashkia Shkoder, po shpërndante qese me ushqime…

Arti shqiptar në zi, shuhet Mirush Kabashi…

Të shpallur në kërkim për transport të emigrantëve ilegalë, arrestohen 2 persona në Tiranë dhe Shkodër