Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Paraqitet në SPAK deputeti i Partisë Demokratike Zef Hila…

Këtë të mërkurë është paraiqutur në SPAK, deputeti i Partisë Demokratike Zef Hila, ish-kryetar i bashkisë Vau të Dejës.

Nuk dihet ende arsyeja pse Hila është paraqitur në SPAK.

Ndërkohë sot është paraqitur në SPAK edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu.

Sipas informacioneve, Mediu është thirrur si deklarues për hetimin që ka nisur për privatizimin e ish-kompleksit “Partizani”.

Pak javë më parë janë thirrur në SPAK për çështje të ndryshme ish-kreu i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu, Taulant Balla, Blendi Gonxhe, Dritan Leli dhe Ilir Beqaj.

Related posts

Besëlidhja basket përgatitet për festë. Lezhjanët në pritje të titullit të parë historik

Vau Dejës, PD denoncon bashkinë për abuzime me ndihmën ekonomike

“Në Finlandë, si nënkampione bote, më ofruan një ‘Benz’ që s’e pranova, kurse në Shkodër, kur lashë sportin, një libër të Enverit dhe ‘Axhustator i dalluar’…”/ Dëshmia e legjendës së mundjes…