Shkodra Post
AktualitetLajmi i Fundit

Zgjerimi i rrugës me shpërthim/ Kryebashkiaku Benet Beci thotë se rruga e Dukagjinit nuk do hapet me fadromë…

Pas aksidentit tragjik ku mbeti viktimë shoferi i fadromës, Bashkia e Shkodrës është duke hartuar planin për të ndërhyrë në rrugën e Dukagjinit,  me anë të minave të telekomanduara, proces i cili do të përfundohet brenda  20 ditëve. Kështu shprehet kryetari i bashkisë Shkodër Benet Beci.

Kryetari i Bashkisë Benet Beci dha lajmin e mirë se do të nis puna edhe në rikonstruksionin e rrugës në Bulevardin “Mehmet Pashë Plaku”, një tjetër nyje e rëndësishme e rrjetit rrugorë në brëndësi të qytetit të Shkodrës.Këto deklarata kryebashkiaku Beci i bëri gjatë inspektimit në segmentin rrugorë nga sheshi “Demokracia” në bulevardin “Bujar Bishanaku” që i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë.

Related posts

VIDEO/ Asgjesohen 2150 rrënjë kanabis në Velipojë, arrestohet një 55 vjeçar…

Banka Botërore: Çmimet e mallrave pritet të regjistrojnë rënien më të madhe që nga pandemia…

E FUNDIT/ GJKKO cakton masë sigurie për Sali Berishën, detyrim paraqitje dhe ndalim të daljes jashtë shtetit…