Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Vrasja e 19-vjeçarit/ Drejtori i Policisë së Shtetit vizitë ‘blic’ në Shkodër, Rrumbullaku ultimatum: Të administrohen të gjitha provat dhe të zbardhet ngjarja 

Dy ditë pas vrasjes së të riut nga Shkodra, Erjon Xhenje, sot Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku së bashku me drejtues të Departamentit të Krimeve në Drejtorinë e Përgjithshme kanë bërë një vizite ‘blic’ ne Shkodër.

Mësohet se Rrumbullaku është takuar me drejtues të lartë të Policisë së Shkodrës, ku ka kërkuar zbardhjen e ngjarjeve që kanë tronditur Shkodrën.

Qëllimi kryesor i këtij takimi ka qenë zbardhja e vrasjes së 19-vjecarit Erjon Xhenje.

Drejtori Rrumbullaku ka kërkuar administrimin e të gjithë provave që disponon policia ndërkohë që sektori i kriminalistikes pranë Drejtorisë se Përgjithshme është vënë në dispozicion të grupit hetimor për zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë që ka tronditur Shkodrën.

Burimet bëjnë me dije se takimi ka zgjatur rreth një orë në ambientet e Drejtorisë së Policisë ne Shkodër.

Related posts

Policia e Shkodrës arreston dy persona për vepra të ndryshme penale…

A e dini se, përpara krijimit të Shoqërisë “Vllaznia” në Shkodër u krijua Shoqëria “Një tubë djelmni shkodrane”?

Shkodër/ Arrestohet 1 shtetas, 2 të tjerë procedohen në gjendje të lirë…