Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSport

Vllaznia niset drejt Irlandës së Veriut/ Shkodranët do të luajnë Konferencë Ligë me Lindfield…

Vllaznia do të luajë në turin e parë të Ligës së Konferencës aty ku do të jetë përballë skuadrës nga Irlanda e Veriut, Lindfield.

Skuadra ka lënë mëngjesin e sotëm Shkodrën dhe është nisur me çarter në drejtim të Irlandës së Veriut.

Ndërsa në pragë të kësaj sfide ka folur edhe dretori teknik i kuq e bluve Elvis Plori, i cili shprehet optimist për këtë përballje. Vllaznia është e plotë për këtë sfidë ndërsa trajneri Memelli duket se ka idetë e qarta për këtë ndeshje sa i takon formacionit.

Takimit do të luhet ne stadiumin “Uindsor Park”, me kapacitet 18 000 vendesh, i cili shërben edhe si stadiumi kombëtar i Irlandës së Veriut

Ndeshja e Vllaznisë do të luhet ditën e nesërme duke nisur nga ora 20:45 me orën tonë locale, ndërsa ajo e kthimit do të luhet një javë më vonë.

Related posts

Asfalt elektoral apo tallje elektorale e Bashkisë Shkodër??!!/ PS denoncon Bashkinë Shkodër…

Vllaznia përkrah drejtorit të akademisë Alban Hasani për situatën e tij familjare. Memelli nuk jep intervista: Jemi të ngarkuar psikologjikisht…

Muriqan/ Arrestohen 4 përsona, po transportonin drogë në automjet…