Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Vrasja e Ardian Nikulaj në Shëngjin, zbardhen e emrat e ekipit me gjashtë anëtarë që ekzekutuan biznesmenin, autori…

Pak më parë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka zbuluar se gjashtë persona ishin shpallur në kërkim në lidhje me vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj në Shëngjin.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb ka mësuar emrat e këtyre personave, ndërsa sa i përket emrit të ekzekutorit, ai është shtetasi portugez Ruben Saraiva.

Sa i takon emrave të tjerë, Edmond Haxhia mësohet se është porositësi dhe financuesi i gjithë operacionit të vrasjes së biznesmenit, ndërsa shtetasit britanikë Harry Simson, Thomas Mithan, Steven Hunt dhe Harriet Bridgeman janë 4 britanikët që kanë ndihmuar për të kryer vrasjen.

Emrat:

Edmond Haxhia Ruben Saraiva Harry Simson Thomas Mithan Steven Hunt Harriet Bridgeman

Related posts

Benet Beci vizitë në familjen e Deshmorit të Atdheut Ardian Kodra…

Opinion/ Benet Beci, një kandidat ndryshe, për një Shkodër ndryshe…

VIDEO/ Dy shkodranët bënin kerdinë në Durrës duke vjedhur me dhunë, nJëri arrestohet tjetri në kërkim…