Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Atentati ndaj Armando Prengës/ 29-vjeçari qëlloi 5 herë me armë në drejtim të mjetit të ish deputetit, plumbat në krahun e pasagjerit (Zanafilla e konfliktit)

Zbardhen detaje të reja rreth atentatit ndaj ish deputetit socialist Armando Prenga. Mësohet se në afërsi të Lagunës së Patokut, në Fushë Kuqe, 29-vjeçari Fatbardh Ismaili ka qëlluar me pistoletë në drejtim të makinës të Armando Prengës. 5 plumba nga krahu i pasagjerit kanë prekur mjetin e ish deputetit, duke i thyer xhamat.

29-vjeçari është shpallur në kërkim ndërsa është gjetur makina me të cilën ka lëvizur autori, me precedent të mëparshëm kriminal.

Ai akuzohet për vrasje me paramendim. Rikujtojmë se ngjarja ka ndodhur pas përplasjes mes babait të tij Ismail Ismaili dhe vëllait të ish deputetit Prenga në KZAZ nr 15 në Laç me 14 maj.

Related posts

Masakra e Velipojës/ Nëna: I gjeta djemtë të shtrirë, i vogli më shtrëngoi dorën…

VIDEO/ Arrestohen ne Vau-Dejës 2 shtetas, u kapën në flagrancë duke u kujdesur për bimët narkotike…

Digjen tre makina luksoze në Shkodër/ Policia po heton për të zbuluar nëse ngjarja është e qëllimshme…