Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Benet Beci: Një takim plot diskutime me disa prej artistëve artizanë të qytetit të Shkodrës…

Një takim plot diskutime me disa prej artistëve artizanë të qytetit të Shkodrës. Nevoja për mbështetjen e tyre, promovimin e krijimin e kushteve për të qenë pjesë e paketës turistike që Shkodra duhet të ofrojë ishin në qendër të bisedës me ta. Më shumë turizëm do të thotë më shumë ekonomi, e më shumë nxitje për të rinjtë që të bëhen trashëgues të teknikave tradicionale dhe kultivues të tendencave të reja në punët artizanale.

#shkodraepara #shkodrapozitive

Related posts

Emri/ I akuzuar për kultivim kanabisi, ekstradohet nga Italia i riu nga Shkodra…

VIDEO/ Asgjesohen 2150 rrënjë kanabis në Velipojë, arrestohet një 55 vjeçar…

Harrojeni futbollin…Katari zhvillon edhe botërorin e bukurisë së devesë!