Shkodra Post
AktualitetKulturëLajmi i Fundit

“S’e kam dashur kurrë aktrimin, por…”/ Rrëfehet Julian Deda: Vazhdojnë të më quajnë ‘çuni i Zefit’

Julian Deda flet shpesh në media për marrëdhënien e ngushtë që ka më të atin, aktorin e njohur shkodran, Zef Deda. Në një intervistë të fundit të dhënë për “Shije Shtëpie” aktori i humorit u ndal në disa prej pikave kyçe të jetës së tij.

Ai rrëfeu se babai i tij, Zef Deda ka ndikuar në mënyra të ndryshme që i biri të kishte këtë profesion, për të cilin Juliani zbulon se nuk e kishte me dëshirë. Ai shton se figura e babait ka qenë gjithnjë e pranishme dhe identifikimi si “djali i Zefit” nuk ka qenë pengesë.

Kjo ‘çuni i Zefit’ vazhdon edhe sot, s’është problem fare sidomos moshat e mëdha domethënë, e thonë që çuni i Zefit dhe s’e kam problem. Ai ka ndikuar por ka ndikuar në një mënyrë pak indirekte, ka dashur të më fusë në këtë botë, unë e kam refuzuar gjithmonë. Ka qenë gjëja që kam pasur më inat që të bëj, ky aktrimi që bëj sot, s’e kam dashur kurrë.

Related posts

Shtëpitë karakteristike të Gjuhadolit/ Ende në gjendje të mjerueshme, banorët kërkojnë ndërhyrje…

Spahia: Kënaqësi e jashtëzakonshme të takoj Kuartetin e parë shqiptarë “ILA 74″, i cili sonte do të performojë, pas 46 vitesh në Shkodër…

“Më thanë majmun dhe zezak”, lojtari i skuadrës në Kategorinë e Dytë denoncon skandalin dhe akuzon arbitren