Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Bardh Spahia në njësinë Administrative Guri i Zi…

Në njësinë Administrative Gur i Zi, ku reshjet e shiut të rëna mbrëmjen e së martes shkaktuan probleme në disa fshatra. Rrëshqitjet e dherave e gurëve vështirësuan qarkullimin dhe përroi i fshatit përmbyti oborrin e shkollës. Prej orëve të para të mëngjesit firma kontraktore ka ndërhyrë për pastrimin e rrugëve dhe kthimin e tyre në gjendje optimale. Pas reformës territoriale qeveria shqiptare ende edhe sot pas 8 vitesh nga implementimi i saj i ka lënë të pazgjidhura çeshtjet e kompetencave për perrenjtë, që janë shqetësimi kryesor në këtë zonë.

Related posts

Parkimet dyshe shkak për trafikun në Shkodër/ Parkimet dyshe në rrugët e qytetit vijojnë të jenë një problem shqetësues…

Fjala e kadidatit Spahia në takimin elektoral në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”, i pranishëm lideri historik i PD z. Sali Berisha…

VIDEO/ Nënkryetari i PD: Nga Shkodra janë nisur me mijëra protestues drejt kryeqytetit…