Shkodra Post
AktualitetSport

Shkëmbi: Egnatia ia doli të zvogëlojë Vllazninë

Superliga ka hyrë në një fazë të nxehtë, teksa skuadrat po luftojnë për arritjen e objektivave sezonal. Tirana kryeson kampionatin me 5 pikë më shumë se Partizani, ndërsa Egnatia renditet e 3-ta. Në mesin e tabelës pasi nuk kanë përmbushur pritshmëritë janë Teuta dhe Vllaznia.

Në vendin e tetë bie në sy Kukësi, sakaq klasifikimi mbyllet nga Bylis dhe Kastrioti. I ftuar në “Sport News” në “News 24”  ishte trajneri i njohur, Bledi Shkëmbi.

Vllaznia – Egnatia- Egnatia e meritoi fitoren. Të luash ndaj Vllaznisë është e vështirë. Egnatia ia doli të zvogëlojë shkodranët, sot mori 3 pikë shumë të vlefshme.

Tirana-Kastrioti – Është e vërtetë që fati është me më të mirin. Tirana ka bërë një ndeshje të mirë ndaj një rivali të fortë. Unë e pash ndeshjen me vëmendjen, pjesën e parë ua vështirësi jetën bardhebluve.

Kastrioti për skuadrat që luajnë futboll të fortë, bëhet agresiv. Është edhe meritë e tyre, gjithashtu ndikon edhe fati.”

Related posts

Shkodër/ Megaoperacion nga ajri dhe nga toka, adgjesohen 12 831 bimë narkotike cannabis sativa…VIDEO…

Fjala e plotë kandidatit Spahia në takimin përmbyllës të fushatës elektorale drejtuar bashkëqytetarëve…

‘Përbën rrezik për sigurinë kombëtare’/ Policia ndalon protestën e PD-së në 6 dhjetor (Dokumenti)