Shkodra Post
AktualitetSport

Para sfidës me Kastriotin, trajneri i Vllaznisë thërret në stërvitje 6 lojtarë të Akademisë

Humbja me Egnatian ende nuk është kapërdirë mirë në kampin e Vllaznisë. Një disfatë e tillë me rezultatin 0-4 përpara publikut shkodran është shumë për një ekip që Kupat e Europës i konsideron objektiv minimal.

Ajo humbje tani duhet të hidhet pas dhe skuadra vazhdon me përgatitjet për ndeshjen e rradhës me Kastriotin.

Trajneri Sedloski ka marrë vendimin për të thërritur në ekipin e parë plot 6 lojtarë nga akademia.

Jukaj, Cungu, Zaganjori, Ara, Dodaj e Selmani janë talentët që u stërvitën sot me skuadrën.

Tekniku maqedonas ndoshta dëshiron të dërgojë një mesazh për lojtarët titullar që një performancë si ajo me Egnatian do të ketë pasoja. /newsport.al

Related posts

Benet Beci shpërndan foto nga vizitat për festën e Fitër Bajramit…

Spahia: Mirënjohës që frymën e fitores po e përcjellin kudo, të rinjtë e të rejat, kryefamiljarët dhe zonjat e Shkodrës…

Benet Beci përplaset me analistët! Planet për Shkodrën e fondet “pa limit” nga Rama…