Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditSociale

Vogëlushi nga Shkodra, Enesi bën gjestin bamirës. Dhuron arkën e kursimit për të prekurit nga tërmeti në Turqi e Siri…

Tragjedia që preku Turqinë dhe Sirinë, u bë shkak i një solidariteti të pashembullt në mbarë botën. Fëmijë e të rritur, të rinj e të moshuar ofruan dhe vazhdojnë të ofrojnë ndihmën e tyre për të lehtësuar sado pak dhimbjen e kësaj sprove.

Sot duam të ndajmë me ju emocionin që përjetuam nga një gjest fisnik i një nxënësi të klasës së parë, pranë shkollës sonë. Quhet Enes Fatmir Sulaj. Ai erdhi me arkën e kursimit në duar për ta dorëzuar në shenjë solidariteti për bashkëmoshatarët e tij të prekur nga pasojat e tërmetit shkatërrimtar.

Faleminderit Enes dhe në emrin tënd, gjithë shoqeve e shokëve të tu e mbi të gjitha prindërve tuaj fisnikë, që ju edukojnë me këto ndjenja aq të vyera për mbarë njerëzimin!

Related posts

Shkodër/ Përndoqi 4 shtetase të mitura (nxënëse të një shkolle 9-vjeçare), për një periudhë tremujore, vihet në pranga 35-vjeçari…

Shkreli: Dënoj me forcë aktin kriminal që tronditi mëngjesin e sotëm kryetarin e rithemelimit Z/B.Ndreca!…

I plagosur me thikë, mbërrin në spitalin e shkodres një përson…