Shkodra Post
AktualitetLajmi i Fundit

Harrojeni futbollin…Katari zhvillon edhe botërorin e bukurisë së devesë!

Ndërsa skuadrat nga e gjithë bota përballen në ndeshje futbolli, Katari po zhvillon botërorin e bukurisë së devesë.

Ngjarja zhvillohet në Klubin Katar Camel Mzayen në Ash-Shahaniyah. 

Të gjithë sytë ishin te konkurrenca mes deveve të tipit Maghateer mbi moshën katër vjeç, kategoria konkurruese e ditës. 

Fituesi mori një shumë prej 45,000 paund. Pronari i devesë ishte nga Arabia Saudite, Mohanna Ibrahim al-Anazi. Ai ishte i emocionuar me çmimin e tij. Ai tha: Nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat e mia, sepse kjo deve femër ka një audiencë si audienca e Kupës së Botës. Si Real Madrid apo Manchester (United). Dhe tani, të gjithë po festojnë.

Related posts

Benet Beci në Zdrale: Zona të tilla, duke u trajtuar me kujdes, mund të kthehen në hapësira tërheqëse edhe për vizitorët…

Benet Beci publikon video me arkitektin e njohur Zef Çunin: Është koha për projekte të mëdha për Shkodrën, është koha për profesionistë!…

Para sfidës me Kastriotin, trajneri i Vllaznisë thërret në stërvitje 6 lojtarë të Akademisë