Shkodra Post
Kronika

POLICIA AKSION NË SHKODËR/ Sekuestrohen mbi 37 mijë kubikë me fidanë kanabisi, 1 në pranga dhe 1 në kërkim (PAMJET)…

Mijëra fidanë me kanabis të mbjellë me kubikë janë zbuluar në fshatin Luarzë në Velipojë, për tu kultivuar më pas në tokë.

Policia ka arrestuar në kuadër të operacionit ‘Luarza1’ si autor të dyshuar të kultivimit të kubikëve më kanabis Nasel Lohjan 38-vjeç dhe ka shpallur në kërkim Pëllumb Lohjan 48-vjeç.
Konkretisht policia ka sekuestruar 37 336 kubikë me fara dhe fidanë të dyshuar narkotikë cannabis sativa, 1 automjet, 1 traktor dhe sende që i shërbenin kësaj veprimtarie kriminale.

Related posts

Zjarr ne Spitalin Rajonal Shkoder, reagon policia…

Gjueti e paligjshme në liqenin e Shkodres, policia procedon penalisht dy përsona

Policia e Shkodres sekuestron 11 automjete, procedohet 31 vjeçari…