Shkodra Post
Kronika

Vidhet transformatori që furnizon ujësjellësin e Berdicës, mbeten pa ujë disa fshatra…

NJOFTIM I RËNDËSISHËM

Një ngjarje e paprecedent ka ndodhur orët e fundit! Persona të papërgjegjshëm kanë vjedhur transformatorin e rrjetit elektrik në stacionin e ujësjellësit në Berdicë. Bëhet fjalë për transformatorin e rrjetit 6000W që e konverton në 230W. Për pasojë, stacioni do të jetë jashtë pune deri në një moment të dytë.
Zonat që furnizohen me ujë janë:
-Berdicë e Mesme
-Berdicë e Madhe
-Masmalaj
Ujësjellës- Kanalizime Shkodër po bashkëpunojnë me Policinë e Shtetit për të identifikuar dhe vënë para forcës së ligjit keqbërësit!

Related posts

Zënkat dhe fyerjet e rënda mes anëtarëve të grupit “Bajri” sollën vrasjen e Gjin Boriçit…

Qëlloi me armë banesën në Shkodër, arrestohet në Krujës 49-vjeçari i shpallur në kërkim (EMRI)

EMRAT/ Shpërndanë ushqime në këmbim të votave në Shkodër, SPAK përfundon hetimet për katër të akuzuarit…