Shkodra Post
Kronika

I DËNUAR PËR SHPËRDORIM DETYRE/ Lirohet nga qelia ish-kryebashkiaku i Fushë Arrëzit, Fran Tuci…

Ish-kryebashkiaku i Fushë-Arrëzit, Fran Tuci, i dënuar për shpërdorim detyre është liruar nga qelia.

GJKKO pranoi kërkesën e avokatëve për shuarjen e dënimit. 234 milionë Lekë është dëmi i përllogaritur nga SPAK në buxhetin e shtetit për të cilin Tuci dhe dy të tjerët u shpallën fajtor, vendim që u la në fuqi edhe mga Apemi i Posaçëm.

Sipas organit të akuzës, Fran Tuci ka shpyllëzuar një zonë të madhe në bashkinë që drejtonte, duke ndërtuar një segment rrugor, për të cilën ai vetë thotë se i është kërkuar nga qytetarët e zonës.

Related posts

Policia e Shkodrës arreston dy persona të cilët po transportonin emigrantë…

Si sot, më 7 gusht 1993 u nda nga jeta Athanas (Tano) Banushi aktori i njohur i humorit Shkodran…

Sherr mes disa përsonave, një i plagosur përfundon në spitalin e Shkodrës…