Shkodra Post
Kronika

Arrestohen dy përsona në Shkodër për vepra të ndryshme penale…

DVP Shkodër/Vihen në pranga 2 shtetas dhe procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër ndaluan shtetasin A. R., 57 vjeç, banues në Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan shtetasin A. H., 29 vjeç, banues në fshatin Golem, Shkodër, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin G. I., 45 vjeç, banues në fshatin Nikç, Malësi e Madhe, pasi mesditën e djeshme, në aksin rrugor “Bajzë-Koplik”, automjeti që drejtonte 45-vjeçari është përplasur me automjetin që drejtonte shtetasja K. K., 32 vjeçe. Nga përplasja është dëmtuar lehtë 32-vjeçarja.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Kanosi një shtetase në celular, procedohet i riu në Shkodër…

EMRI/ Tentoi të trafikonte armë zjarri nga Kosova, në pranga 26-vjeçari shkodran

Policia e Shkodrës procedon në gjendje të lirë 15 vjeçarin nga Gruda e Re, i cili terrorizonte banorët…