Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

IKMT zbarkon në Shirokë/ Forca të shumta policie dhe inspektoret pjese e aksionit…

IKMT ka zbarkuar ne zonen e Shirokes.

Nje aksion i paralajmeruar qe ka nisur diten e sotme me shembjen e nje objkekti ne afersi te qendres se Shirokes buze liqenit te Shkodres.

Aksioni ka nisur qe ne oren 7 te mengjesit te sotem nderkohe qe i gjithe objekti eshte rrethuar nga forcat te shumta te policise se Shkodres.

Sipas te dhenave ky objekt do te shembet plotesisht pasi nuk disponon dokumentacionin me leje per ndertimin e ketij objekti.

Ky eshte objekti me i madh qe shembet ne IKMT ne kete zone nderkohe qe pak dite me pare eshte shembur nje tjeter objekt ne afersi te Zogajve.

Ne total ne te gjithe territorin e bashkise Shkoder mesohet se jane 48 objekte qe do ti nenshtrohen prishjeve me shkrese te IKMT dhe kryeinspektorit Agim Ismaili.

Related posts

Smajli: Kuqebluve iu mungon dëshira. Lojtarët e Vllaznisë të pa interesuar për Europën, ja çfarë më habit

Bashkia Shkodër i përgjigjet Erion Velisë me një deklaratë për shtyp…

Shkoder/ Hyrja e qytetit në errësirë, Salihi: Zëvëndësuam 300 metër kabllo, dëmtime të mëdha…