Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Vrasja e Nikolin Lekstakaj, gjendet një automjet i djegur në Gjadër, brenda kishte një kallashnikov…

Një automjet i djegur është gjetur nga policia e Lezhës pas vrasjes së Nikolin Marku Lekstakaj.

Automjeti me xhama të zinj, është gjetur në zonën e Gjaderit të Lezhës. 

Nga kontrolli i policisë brenda saj është gjetur një armë zjarri tip kallashnikov.

Nga verifikimet dhe provat e deri tanishme policia përveç pistës së gjakmarrjes po përforcon edhe pistën e hakmarrjes.

Sipas hetuesve viktima në fjalë ka pasur disa konflikte në të kaluarën që nuk lidhën më gjakmarrjen.

Nga zona ku ka ndodhur vrasja e deri tek vendi ku është gjetur makina e djegur llogariten rreth 10 km çka autoreve iu është dashur më pak se 10 min për të shkuar në atë zonë dhe për ta djegur makinën.

Related posts

“Mendimi im, Forca ime” / Gjimnazisti i shkolles “Jordan Misja” shpallet fitues i konkursit kombetare…

“Nuk ishte kërcënim, donin ta eleminonin”, eksperti i sigurisë zbulon çfarë e shpëtoi Ndrecën nga shpërthimi me tritol…

Benet Beci prezanton projektin për transformimin e Shkodrës: Do të kushtojë rreth 20 mln dollarë…