Shkodra Post
AktualitetSport

Veleçiku i Koplikut vijon misionin e ngjitjes në Kategorinë e Parë

Kategoria e Dytë ka luajtur ditën e sotme ndeshjet “play off” dhe “play out” për të dyja grupet e saj.

Në Grupin A, Veleçiku mundi 4-0 Naftëtarin dhe tashmë do të ndeshet në finale me Valbonën, e cila mundi me rezultatin 2-0 Sopotin.

Në Grupin B, kanë avancuar Pogradeci dhe Labëria. Pogradeci mundi 3-1 Devollin, ndërsa Labëria triumfoi 1-0 ndaj Butrintit.

Në finalen e mbijetesës, Gramshi mundi me rezultatin e thellë 4-0 Tepelenën, teksa kjo e fundit do të ndeshet me skuadrën që do të pozicionohet në vendin e tretë në Kategorinë e Tretë.

PLAY OFF / GRUPI A

Veleçiku 4-0 Naftëtari
Valbona 2-0 Sopoti

PLAY OFF / GRUPI B

Pogradeci 3-1 Devolli
Labëria 1-0 Butrinti

PLAY OUT

Gramshi 4-0 Tepelena

Related posts

Shkodër/ Arrestohet 54 vjeçari, aksidentoi një 16 vjeçare në aksin rrugor Shkoder-Velipojë…

Shkodër/ Hodhi në lumin Kir foshnjën e saj, vihet në pranga për vrasje, 32-vjeçarja…

Benet Beci: Mira është një emigrante që përgjegjësia qytetare për të votuar e ka sjellë në qytetin e lindjes…