Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Gjykata e Shkodres jep “Masen e Sigurisë” për Lekë Vuksanin…

Arrest me burg për 34-vjeçarin Lekë Vuksani, autorin e vrasjes së 51-vjeçarit Petrit Vuksani, ngjarje e ndodhur më 2 maj në lagjen “Skënderbeg” në Shkodër.

Në seancën e vlerësimit të masës së sigurisë 34-vjeçari nuk ka folur, por ka lënë të flasë avokatin e itj. Mbrojtësi ligjor i tij, Vladimir Ladaj ka kërkuar nga gjykata vlerësimin psikologjik të 34-vjeçarit dhe caktimit e masës së sigurisë arrest me burg me afat.

Kërkesa e mbrojtjes është refuzuar nga gjykata e cila ka miratuar kërkesën e prokurorit të çështjes Vatë Stakaj duke caktuar masën e sigurisë arrest me burg për veprën penale vrasje me paramendim.

Related posts

Velipojë/ Plas sherri për Shezlonget, tre të rinj kanosin 64 vjeçarin…

Benet Beci dëgjon ankesat e shoqates së invalidëve para e tetraplegjikëve dhe u premton zgjidhje…

Kush janë dy deputetët e rinj që do të hyjnë në Kuvend nga qarku i Shkodrës, Ilir Beqaj refuzon mandatin…