Shkodra Post
AktualitetSport

RTSH Sport zgjedh ndeshjen e Superiores për të transmetuar sot

Java e 30-të e Superiores rezervon disa sfida mjaft interesante.

Më e rëndësishmja është Klasikja e Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë në Loro Boriçi por nuk mund të lihet pas edhe derbi në Niko Dovana mes Teutës dhe Erzenit.

Pikërisht, sfida e Durrësit do të transmetohet live dhe falas nga kanali publik RTSH Sport, sot në orën 18:00.

Të dy ekipet tashmë janë futur në vallen e mbijetesës me Teutën, që sheh veten vetëm 2 pikë larg Bylisit të vendit të 9-të ndërsa shijakasit me 38 pikë në vendin e 6-të.

Ashtu si në çdo derbi, të tre rezultatet janë në lojë, por synimi kryesor i ekipeve është të dalin me pikë maksimale nga fusha e lojës.

Related posts

Myftiu i Shkodres : Vakëfet e Shkodrës janë kufi i kuq!…

Bardh Spahia takim me biznese dhe qytetarë të rajonit nr.2, shplas 5 pikat e programit për këtë zonë…

Spahia me studentët e Departamentit “Brain Gain”, dhurojnë libra për bibliotekën “Marin Barleti”…