Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i FunditSport

Portieri i Tërbunit të Pukës përfundon në spital, u godit me taka në fytyrë nga lojtari i Turbinës së Cërrikut.Arbitri shkodran Albano Stolaj ndërpret ndeshjen…

Portieri i ekipit tonë, Elton Vata godit me taka në fytyrë nga lojtari i Turbinës së Cërrikut dhe menjehëre u dërgua me urgjencë në spital.

Pamjet flasin vete i kemi mbuluar tek fotoja e dytë pasi janë vërtet të rënda, ndërsa arbitri kryesor Albano Stolaj nuk e ndëshkoj as me karton të verdhë lojtarin kundërshtar më minimalja në futboll pavarsisht se ky rast është direkt për karton të kuq. Ndërsa Stolaj ndërpreu ndeshjen vetem se lojtarët tanë protestuan tek ansori pa e goditur pa e prekur në asnjë moment.

Pastaj disa palo njerz dhe media sportive po na flasin për drejtësi ose ”luftë” kur vete ”luften” e solli po Stolaj dhe tani portieri ynë Vata vuan pasojat e një palo arbitri! Klubi i KF TËRBUNI PUKË dhe tifozët Pukjanë i urojnë shërim dhe rikthim sa më të shpejtë në fushen e blertë edhe më i fortë!

Related posts

Starova: Vllaznia më duket nuk është as për Europë, kështu si po luan

Trajneri i Vllaznisë: Lojtarët dhanë gjithçka nga vetja, ja gjendja e Balaj

Çmimet e karburanteve bien sërish. Në vendimin e kësaj të enjteje, Bordi i Transparencës njofton se…