Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Plagoset me arme zjarri minoreni ne Laç Nuk dihen motivet, identifikohet autori…

Rreth orës 12:20, në lagjen nr.4 në Laç, jashtë rrethimit të gjimnazit, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, është plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasi i mitur L. Rr. 15 vjeç, nxënës në gjimnaz, banues në Kurbin, i cili është transportuar në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë me marrjen e njoftimit, shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe falë veprimeve të shpejta hetimore, kanë identifikuar autorin e dyshuar shtetasin A.Gj. 17 vjeç, gjithashtu nxënës i gjimnazit.

Shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet me qëllim lokalizimin e kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e prokurorit, njëkohësisht vazhdon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Related posts

Spahia: Shkodra është gati për protestën e madhe të 3 Marsit në kryeqytet…

Benet Beci publikon intervisten me gazetarin Thimi Samarxhi në Euronews…

EMRAT/ Pezullohen 5 punonjes se policise Shkoder…