Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Aksident i rëndë në Lezhë, makina përplas për vdekje 40-vjeçar…

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në hyrje të qytetit të Lezhës. Një automjet përplasi një këmbësor rreth 40 vjeç.

Ende nuk dihet identiteti i viktimës ndërsa policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes.

Lezhë / Informacion paraprak

Rreth orës 20:00, në hyrje të qytetit Lezhë, konkretisht në afërsi të “Kryqëzimit të Shëngjinit”, shtetasi N. S. duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar një këmbësor të gjinisë mashkull, akoma i paidentifikuar, i cili është dërguar në spital por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit ndodhet i shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit dhe identifikimin e viktimës.

Related posts

Shkoder/ Blloku i pallateve pranë rrugës “Isuf Sokoli” do të transformohet tërësisht…

Policia e Shkodres njofton për arrestimin e dy përsonave për vepra të ndryshme penale…

Kryebashkiaku Beci takohet me disa nga gjyshërit dhe gjyshet e Shtëpisë së të Moshuarve Shkoder…