Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Iftar për besimtarët në Vau Dejës/ Shkreli: Jemi në muaj të shenjtë, agjerim të pranuar…

Kandidati I partise socialiste per bashkine Vau dejes Kristjan Shkreli shtoi nje iftar per besimtaret myslimane ne zonene Vau dejes. Te pranishem ishin edhe drejtuesja politiken e qarkut Shkoder Elisa Spiropali, Prefektja e qarkut Majlinda Angoni, ish kryebashkiaku mark Babani.

Imami I xhamise Barbullush Hoxhe Ervis Molla tha se shtrimi I ketij iftari eshte kthyer ne tradite tashme, ku besimtaret behen bashke ne lutje dhe vepra te mira! Besimtaret I pershendeti edhe kandidati per bahskine vau dejes Kristian Shkreli.

Agjerimi eshte sacrifice ne emer te besimit tek zoti! Lutje dhe urim per nje agjerim te pranuar ishin kryefjale e ketij iftari!

Related posts

Redi Jupi: Në këtë kampionat më shumë do të mbahet mend Egnatia se i pari dhe i dyti. Për të mundur 0-4 Vllazninë duhet të…

VIDEO/ Bie ne prangat e policise se shkodres 58 vjecari i cili kishte kultivuar 220 rrenje kanabis…

Shtohen të rinjtë me probleme kardiake/ Smajlaj : Këto probleme janë të trajtueshme nëse kapen në kohë…