Shkodra Post
Uncategorized

Gëzim Kruja, aktori i mbi njëmijë roleve në skenë/ Mjeshtri i Madh la gjurmë të mëdha në estradën shqiptare…

Kjo intervistë radiofonike e shumë viteve më parë dhënë gazetarit Adrian Hoti na kujton të madhin e skenës dhe estradës së Shkodrës, Gëzim Krujën në përvjetorin e ndarjes nga jeta.

Gjurmët që i la në humorin shqiptar mbeten ende sot të gjalla tek gjithsecili prej nesh por më shumë tek miqtë e kolegët e tij, me të cilët bashkëpunoi për shumë vite me radhë.

Kujtimet me Gëzim Krujën i kanë të freskëta ende sot e kësaj dite.Gëzim Kruja do të spikaste me rolet e tij të shumta në skenë, jo vetëm si aktor por edhe si autor i shumë komedive, recitaleve apo librave gazmor. Në karrierën e tij mbi gjysëm shekullore, ai do të luante mbi njëmijë role në skeçe të ndryshme. 

Related posts

Rrëfimi i ish-policit Jeton Lami në Gjykatë: Se dija që Visi ishte në kërkim!

Interpelancë për qendrën sociale “Besa” në Barbullush/ Hila-Manastirliut: A jeni në dijeni për shpërdorimin e fondeve?

Kamioni rrëzon mbikalimin e këmbësorëve në Shkodër…