Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

EMRI/ Aksident me vdekje në Lezhë, makina përplas këmbësorin…

Një aksident me vdekje u regjistrua mbrëmjen e sotme në Lezhë.

Rreth orës 21:00, në aksin rrugor Milot-Rrubik, shtetasi Pjetër Nikolli 63 vjeç, banues në Rrëshen, duke drejtuar automjetin e tij tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin Mark Lleshi, 43 vjeç, banues në Fan, Mirditë, këmbësor, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme procedurale ndërsa grupi hetimor vazhdon veprimet hetimore në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Related posts

Autostrada Muriqan – Lezhë/ Prezantohet projekti në Shkodër…

Aksidentoi për vdekje një përson dhe u largua nga vendi ngjarjes, policia e Shkodrës arreston 31 vjeçarin…

Punishtja e parë e sapunit në Shqipëri është ngritur më 1897 në Shkodër…