Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

Bardh Spahia takim me banoret e Fermentimit: 4 vitet në vazhdim do të sjellin transformim të plotë të këtyre zonave…

Në Fermentim, pjesë e lagjes nr.3 gjatë takimeve me banorët folëm për zhvillimin e kësaj zone dhe planin e investimeve. Janë kryer ndërhyrje në infrastrukturë dhe përmirësim i vazhdueshëm i shërbimeve, por kemi ende shumë për të bërë. Sfidë e pazgjidhur dhe që banorët me të drejtë e kërkojnë janë pajisja me çertifikata pronësie, ku ende Kadastra se ka kryer këtë proces qe zvarritet prej 10 vitesh.

Do të jemi prezent në të gjithë territorin e Bashkisë Shkodër me investime dhe duke ndërhyrë sipas kërkesave të komunitetit, pikërisht nga ato që na janë parashtruar në degjesat publike. 4 vitet në vazhdim do të sjellin transformim të plotë të këtyre zonave.

Related posts

Nuk pritej! Luizi merr vendimin drastik ndaj Kiarës, Olta mbetet pa fjalë: Nuk po iu besoj veshëve…

Emërohet drejtori i ri në burgun e Reçit…(EMRI)

Policia zbardh ngjarjen e Dukagjinit/ Drejtori i Policisë Hodaj: Atentati nga i afërmi, shkak zaptimi i pyjeve…