Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Gjykata e Shkodres lë në “arrest shtepi” autorin e dyshuar për serat me kanabis…

Gjykata e shkalles se pare ne Shkoder vendos masen e sigurise “arrest shtepie” per shtetasin Ernest Veshtaj i cili u ndalua nga policia si organizator i kultivimit te kanabisit ne kraterin e gjetur me 8 mije fidane ne Malesi te Madhe.

Veshtaj ka mohuar akuzat ndaj tij duke thene se nuk ka asnje lidhje me 27 serat me kanabis te asgjesuara nga policia ne krater.

Prokuroria kerkoi masen e sigurise “arrest me burg” por gjykata vendosi “arrest shtepie” per shkak te mungesave te proves ne kete faze fillestare te hetimit te kesaj çeshtje.

Related posts

Atentati ndaj kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës: 6 të shoqëruar nga policia…

Kandidati Shkreli takim me bizneset e Vau Dejës, shpalos objektivat e mandatit 4- vjeçar…

Kryebashkiaku Spahia pret ambasadorin e OSBE, në fokus Shkodra dhe zhvillimet në vend…