Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Lëkundje të forta termeti në Shqipëri…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar disa minuta më parë në vend. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë 10 km në juglindje të Librazhdit në një thellësi prej dy kilometrash dhe 23 km në lindje të Elbasanit.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete pranë por pa shkaktuar panik te banorët. Sipas EMSC, lëkundjet e tokës janë regjistruar në orën 11:57

Related posts

Benet Beci publikon intervisten me gazetarin Thimi Samarxhi në Euronews…

“Zonja e këngës popullore qytetare shkodrane” Mukades Çanga “Mjeshtre e Madhe” sot ka ditëlindjen…

Çmimet e karburanteve bien sërish. Në vendimin e kësaj të enjteje, Bordi i Transparencës njofton se…