Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Lëkundje të forta termeti në Shqipëri…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar disa minuta më parë në vend. Sipas Qendrës Sizmologjike Europiano-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë 10 km në juglindje të Librazhdit në një thellësi prej dy kilometrash dhe 23 km në lindje të Elbasanit.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete pranë por pa shkaktuar panik te banorët. Sipas EMSC, lëkundjet e tokës janë regjistruar në orën 11:57

Related posts

Policia e Shkodres arreston 2 përsona…

Trajneri i Vllaznisë: Luajtëm me stres, mund ta kishim mbyllur më herët ndeshjen. Nuk ishte aspak e…

Trajneri i Egnatias: Krenar që jam pjesë e historisë. Në finale dua Tiranën sepse…