Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

EMRAT/ Dogjën stallën e bagëtive në Vaun e Dejës, Policia i ndalon por dhunohet nga autorët e dyshuar…

Një ngjarje e paprecedentë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në zonën e quajtur Fshat i Ri në Vaun  e Dejës.

Dy persona  dyshohet se i vunë flakën një stalle me bagëti me qëllim hakmarrjen.

Policia shkoi në vendin e ngjarjes pa marrjes së informacionit dhe sipas dëshmisë së pronares së magazinës së djegur autorë të ngjarjes ishin Afrim Sadik dhe Gëzim Prendi.

Pasi u vunë në ndjekje të tyre, blutë e Shkodrës arritën të lokalizonin dy autorët e dyshuar në fshatin Rranxa.

Në momentin po bëhej ndalimi i tyre, Sadik dhe Prendi kanë dhunuar fizikisht punonjësit e policisë, i kanë kërcënuar me jetë si dhe kanë tentuar t’iu marrin automjetin.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbime mbështetëse, duke bërë të mundur arrestimin e dy autorëve të dyshuar.

Related posts

EMRI/ “Blindohet” Shkodra, policia dhe RENEA arrestojnë 43-vjeçarin që terrorizoi banorët, detajet…

Shehi: E dimë që na pret një ndeshje ndaj një rivali historik, ne do marrim…

‘Përbën rrezik për sigurinë kombëtare’/ Policia ndalon protestën e PD-së në 6 dhjetor (Dokumenti)