Shkodra Post
AktualitetArsimLajmi i Fundit

E para klinikë fizioterapie në universitet publik/ Inagurohet pranë departamentit infermieri në “USH”…

Kjo eshte klinika e pare fizioterapiste ne nje universitet shteteror. Departamenti fizioterapise dhe infermjerise ne Universitetin “Luigj Gurakuqi” ne Shkoder inaguruan kliniken e cila do u sherbeje jo vetem studenteve por edhe qytetareve!

Per pedagoget kjo eshte arritja me e madhe e cila. Senad Hallunaj prej vitesh eshte pedagog ne kete department. E Sot ne krye te spitalit rajonal Shkoder e sheh edhe me shume frytdhenese celjen e klinikes se fizioterapise.

Trajtimi ne kete klinike do te jete individual dhe I personalizuar ne protokollet me te mira qe sugjeron shkenca per secilen patologji. Ne klinike do ofrohen sherbime per patologji ortopedike, kolones, neurologjike, reumatologjike, trauma trauma sportive,rehabilitim post operator, kardiorespirator, pediatric si dhe patologji te tjera. 

Related posts

VIDEO- Policia e Shkodrës çmonton 20 kamera të vendosura pa leje në rrugët e qytetit…

“Zonja e këngës popullore qytetare shkodrane” Mukades Çanga “Mjeshtre e Madhe” sot ka ditëlindjen…

M.Madhe/ Vihen në pranga 2 shtetas (vëllezër) që kishin përshtatur lokalin, për përdorim droge dhe ushtrim të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit…