Shkodra Post
Kronika

Muriqan/ Tentoi të dilte nga Shqipëria, me një sasi cannabisi me vete, vihet në pranga 34-vjeçari…

PKK Muriqan

Tentoi të dilte nga Shqipëria, me një sasi cannabisi me vete, vihet në pranga 34-vjeçari.

Sekuestrohen lënda narkotike, si dhe automjeti dhe celulari i të arrestuarit.

Si rezultat i kontrolleve dhe verifikimeve që po kryhen me qëllim parandalimin dhe goditjen e krimeve kufitare, Policia Kufitare e PKK Muriqan, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkotikëve e DVP Shkodër, vuri në pranga shtetasin V. T., 34 vjeç, banues në Malësi të Madhe.

Nga kontrolli i kryer në dalje të RSh-së, në automjetin që drejtonte 34-vjeçari, u gjet një sasi lënde narkotike cannabis sativa, e ndarë në 3 qese të vogla.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related posts

Shkodër/ Ndalohet një shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë…

VIDEO/ Policia e Shkodres njoftim zyrtar për arrestimin e 43 vjeçarit…

EMRI/ Vrasje me armë zjarri në Hot të Ri, humb jetën 33 vjeçari…