Shkodra Post
KronikaLajmi i Fundit

Arrestohen ‘skifterat’ në 2 muaj vodhën 6 banesa dhe dogjën 4 makina në Shkodër e Vau e Dejës…

Digjnin makina dhe vidhnin sende personale, Policia arreston grupin kriminal me 5 persona në Vaun e Dejës 

Policia e Shkodrës ka ndalur ‘aventurën’ e një grupi prej pesë personash të cilët kanë rënë në prangat e Policisë së Shkodrës për shkatërrim prone dhe vjedhje. 

Sot blutë arrestuan shtetasin K.D., 24 vjeç i cili së bashku me tre shtetasit e ndaluar të hënën, R. G., G. D., F. J., kanë djegur 4 automjete dhe kanë vjedhur shuma parash dhe sendesh me vlerë në 6 banesa gjatë periudhës shtator-nëntor 2023. Sipas autoriteteve mbetet ende në kërkim shtetasi A.N.

“Nga hetimet dyshohet se 24-vjeçari dhe shtetasit R. G., G. D., F. J. (të arrestuar dje) dhe A. N. (ende në kërkim), të organizuar si grup, më datat 18.11.2022 dhe 10.01.2023, kanë djegur 4 automjete, ndërsa gjatë periudhës shtator-nëntor 2023, kanë vjedhur shuma parash dhe sende personale, në 6 banesa, në Vaun e Dejës dhe në Shkodër”

Related posts

Detaje nga vrasja në Shkodër, viktima u vra nga qiraxhiu…

E Majta forcë e parë edhe në këshillin bashkiak Shkoder…

VIDEO/ Kristian Shkreli: Të dielë të paqtë nga Vau Dejësi…