Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Nis seanca në gjykatën e Shkodres për 59 vjeçarin e akuzuar për 30 vrasje…

Blindohet gjykata e shkalles se pare ne Shkoder. Po zhvillohet seanca gjyqesore ndaj Igor Kokunov, 59 vjeçari i arrestuar ne piken kufitare te Muriqanit, i kerkuar nga Interpoli Nderkombetar Rusi. Masa te rrepta sigurie jane ndermarre per shkak te informacioneve se bandat e Beogradit mund te nderhyjne per lirimin e tij.

Kokunov akuzohet per afro 30 vrasje ne Rusi ndersa cilesohet edhe si koka e grupeve kriminale ne Beograd, kryeqytetin e Serbise. Gjate qendrimit ne burgun e Reçit ka patur informacione se bandat serbe mund te nderhynin per arratisjen e tij ndaj jane marre masa ekstreme sigurie duke bllokuar te gjithe rrugen e gjykates.

Related posts

EMRI/ Vrasje me armë zjarri në Hot të Ri, humb jetën 33 vjeçari…

Shpërthim me lëndë plasëse në banesën e efektivit të policisë së Shkodrës…

Dëshmia e vrasjes së Behar Sofisë/ Shyti tregon “Dajo” Skënder Vathin dhe “Djalin e ri” Lonard Xhixha që kërkuan ekzekutimin…