Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditPolitikë

VIDEO/ Kryengritja e parë antikomuniste e Postribës/ Për herë të parë socialistët përkujtojnë ngjarjen…

Për herë të parë socialistët kanë përkujtuar kryengritjen e Postrribës.Kurora me Lule u vendosën nga Kryebashkiaku Benet Beci dhe përfaqësues të pushtetit vendor.

Ish kryekomunari i Postrribës Faz Shabaj njëherësh edhe pjesë organizative e aktivitetit ka vlerësuar kryebashkiakun Benet Beci i cili nën siglën e PS përkujton për herë të parë kryengritjen e Postrribës.

Related posts

EMRI/ Tentoi të trafikonte armë zjarri nga Kosova, në pranga 26-vjeçari shkodran

Aksident në aksin Lezhë-Milot/ Autoambulanca përplaset me makinën, plagoset drejtuesi i “Ford-it”…

49 vite në sherbim të qytetarëve/ Ali Vorfa e ka nisur punën në vitin 1975 si shpërndarës i postës në Shkodër…