Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditShendeti

Shkodër, ish-spitali i mushkërive/ Godina kthehet në gërmadhë, asnjë investim…

Godina e spitalit të mushkërive në Shkodër nisi amortizimin e saj veçanërisht në dekadën e fundit.9 vite më parë ministrja e shendetësisë Ogerta Manastirliu tha se godina do i nënshtrohet një rikonstruksioni total. Në këto kushte të sëmurët u transferuan pranë spitalit rajonal Shkodër, me shpresë se godina do të marrë investimin e duhur. Deri në vitin 2020 në godinë u ofruan vetëm vizita dhe kryerje të dkopivsë.

Ndërsa aktualisht godina ka mbetur në këtë gjendje. Muajin e shkuar në Shkodër ministrja e shendetësisë Ogerta Manastirliu u pyet mbi spitalin e mushkrive, ku dha këtë përgjigje. Spitali i sëmundjeve të mushkërive në Shkodër kishte një kapacitet prej mbi 50 shtretër, ku çdo vit kanë marrë shërbim edhe të sëmurë me tuberkuloz.

Related posts

Vllaznia nuk arrin të fitojë ndaj Bylisit në “Loro Boriçi”, skudrat ndajnë pikët…

Nis seanca në gjykatën e Shkodres për 59 vjeçarin e akuzuar për 30 vrasje…

Kristian Shkreli me banorët e Gomsiqes: Furnizimi me energji u bë i mundur por kemi të tjera projekte për zonën!…