Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

Shkodër/ Mashtroi duke i shitur dikujt një makinë që s’e kishte në pronësi, arrestohet 52-vjeçari…

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Shkdorës ditën e sotme pasi mashtroi një qytetar duke i shitur një makinë që nuk e ksihte të vetën.

Mësohet se ë akuzuarit, banues në fshatin Guri i Zi, Shkodër, i ështëcaktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Mashtrimi”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Shkodër

Mashtroi një shtetas, duke i shitur një automjet që nuk e kishte në pronësi, ndalohet dhe vihet në pranga 52-vjeçari.

Strukturat hetimore dhe operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, si rezultat i punës lokalizuese dhe i mbështetjes nga inteligjenca informative, kanë kapur dhe vënë në pranga shtetasin e shpallur në kërkim F. P., 52 vjeç, banues në fshatin Guri i Zi, Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër i ka caktuar 52-vjeçarit, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Mashtrimi”, pasi më datë 15.12.2020, dyshohet se ka mashtruar shtetasin F. A., duke i shitur një automjet që ishte në pronësi të shtetasit B. H.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Related posts

“S’e kam dashur kurrë aktrimin, por…”/ Rrëfehet Julian Deda: Vazhdojnë të më quajnë ‘çuni i Zefit’

VIDEO/ Aksident i rëndë në Kamëz, kamioni përplas për vdekje Olsin, personazhin e njohur të “TikTok”…

Plagosje me armë zjarri në Malësi të Madhe…