Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

LAJMI I FUNDIT/ Policia e Shkodres arreston autorin e vrasjes së 51-vjeçarit një ditë më parë…

Shkodër/ Pas 21 orësh kërkime dhe ndjekje, Policia e Shkodrës, në bashkëpunim me Forcën Speciale RENEA, kap dhe vë në pranga autorin e dyshuar të vrasjes së 51-vjeçarit.

Lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga shtetasi Lekë Vuksani, 34 vjeç, banues në Shkodër.

Policia gjen dhe sekuestron armën e zjarrit automatik me të cilën dyshohet se autori kreu krimin.

Ky shtetas dyshohet se rreth orës 12:15, të datës 02.05.2023, në lagjen “Tom Kola”, vrau me armë zjarri automatik, në banesë, shtetasin Petrit Vuksani, 51 vjeç.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, vijon punën për dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Related posts

EMRAT/ Shpërndanë ushqime në këmbim të votave në Shkodër, SPAK përfundon hetimet për katër të akuzuarit…

Radhë automjetesh në Han të Hotit/ Qytetarët: Kemi mbi dy orë që presim në këtë pikë kalimi…

Policia bën bilancin e megaoperacionit “Alpe të pastra”, ja sa kanabis u asgjësua në Qarkun e Shkodres…