Shkodra Post
AktualitetSport

Përfaqësues të klubit të Ferencvarosh ndoqën sfidën Vllaznia – Tirana për një… mbrojtës

“Panorama Sport” ka mësuar se sot në stadium për sfidën Vllaznia – Tirana kanë qenë të pranishëm përfaqësuesit e klubit të Ferencvarosh.

Hungarezët janë në kërkim të përforcimeve për merkaton e verës dhe po shohin lojtarë të cilët mund të bëjnë diferencën në radhët e tyre.

Gazeta ka mësuar se emri që kishin piketuar sot e për të cilin kishin zbarkuar në Shkodër ishte një mbrojtës i bardhebluve, Zhozelin Behiratçe, duke parë situatën e futbollistit, i cili është në fundin e kontratës së tij me bardheblutë.

Përfaqësuesit e klubit hungarez kanë monitoruar lojtarin të cilin mund ta marrin me parametër zero në fund të këtij edicioni.

Një lëvizje e rëndësishme për një tjetër lojtar që del nga kampionatit shqiptar, nëse realizohet, por nga ana tjetër një keqardhje që Tirana nuk mund të përfitojë shuma të konsiderueshme siç ka bërë në vitet e fundit me largimet e lojtarëve që ka pasur në përbërje.

Futbollisti 22-vjeçar nga Bregu i Fildishtë është pjesë e Tiranës që nga viti 2020, kur erdhi nga kampionati italian. Bardheblutë janë munduar disa herë t’i rinovojnë kontratën, por nuk kanë gjetur akordin me lojtarin i cili tashmë do të largohet si futbollist i lirë nga radhët e kryesuesve të Superiores. /panoramasport

Related posts

Deputeti Benet Beci publikon projektin e Urës së Re mbi Bunë që lidh Velipojën me Ulqinin…

Vrasja tragjike që tronditi Kosovën, del fotoja e gruas shtatzënë dhe partnerit që i mori jetën…

I vranë babanë para syve kur ishte 10 vjeç, historia si nëpër filma e të penduarit Tafani…