Shkodra Post
AktualitetKronikaLajmi i Fundit

EMRI/ 20 vjeçari nga Shkodra arrestohet në Portin e Durrësit, poshtë makinës i gjenden dy pako me drogë…

Një 20 vjeçar nga Shkodra është arrestuar nga Policia në Portin e Durrësit, pasi nga kontrolli i imtësishëm në mjetin e tij, nën të, u gjetën të fshehura dy pako me drogë të llojit kanabis, por të përpunuara në formë çokollate.

Mësohet se është arrestuar shtetasi Endri Bushati. Në vijën e dytë në hyrje të Republikës së Shqipërisë, në automjetin tip “Seat” që drejtohej nga 20 vjeçari, shërbimet e Policisë Kufitare gjetën dhe sekuestruan 2 pako me lëndë narkotike kanabis në formë çokollate, me peshë totale rreth 450 g.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, u arrestua në flagrancë shtetasi Endri Bushati banues në Shkodër, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Related posts

VIDEO/ Beci: vetëm me punë duhet ta bëjmë Shkodrën për fëmijët tanë të mrekullueshëm…

Sot 3 vite nga vdekja/ Rikard Ljarja, i përkori i skenës dhe penës, shpirti prej drite i fisnikut të filmit

Dita e Deshmorëve/ Alban Xhaferi i dhuron policisë së Shkodrës paisje zbulimi, me rreze të gjatë monitorimi…