Shkodra Post
AktualitetLajmi i FunditShendeti

Edi Rama bëhet operacion në QSUT…

Kryeministri Edi Rama ka kryer një ndërhyrje kirurgjikale për heqjen e appendisidit në orët e para të mëngjesit të sotëm në QSUT.

Lajmin e bën të ditur zyra e shtypit të kryeministrisë, ndërsa gjendja e Ramës paraqitet e mirë.

Operacioni u krye nga ekipi i mjekëve kirurgë dhe anestezistë, nën drejtimin e prof. Arben Gjata, shef i Shërbimit të Kirurgjisë në QSUT.

“Natën e mbrëmshme, pas kryerjes së disa testeve imazherike në Qendren Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Kryeministri Rama u diagnostikua me appendisit akut.

Në bazë të rekomandimit të mjekëve të shërbimit të urgjences, Kryeministri iu nënshtrua operacionit për heqjen e appendisdit në orët e para të mëngjesit të sotëm. Operacioni u krye nga ekipi i mjekëve kirurgë dhe anestezistë, nën drejtimin e prof. Arben Gjata, shef i Shërbimit të Kirurgjisë në QSUT.

Ndërhyrja konsiderohet e suksesshme dhe gjendja shëndetesore paraqitet e mirë”, bëhet me dije nga zyra e shtypit të kryeministrit.

Related posts

Muriqan/ Procedohet penalisht 35 vjeçari, tentoi të kalonte shumë parashë të padeklaruara…

Benet Beci: Sot në takimin përmbyllës të fushatës, me praninë e kryeministrit, z. Edi Rama. Faleminderit shumë!

Bardh Spahia: Kënaqësi të prisja një komunitet Arbëresh që kanë mbërritur në Shkodër…