Shkodra Post
AktualitetSport

Humbja me Teutën, trajneri i Erzenit: Tani duhet të shtrëngohemi mirë sepse ka nisur numërimi mbrapsht

Erzeni ka marrë një tjetër goditje në kampionat, duke u mundur nga Teuta në Durrës me rezultatin 2-0. Në përfundim të ndeshjes, trajneri Xhevahir Kapllani u shpreh se skuadra po bën gabime të shumta individuale.

2 golat? Gabimet janë të njëpasnjëshme nga ndeshja në ndeshje por individuale. Edhe sot është e njëjta tablo. E kishim analizuar mirë kundërshtarin dhe mendonim se i dinim pikat e dobëta dhe të forta. Është e disata ndeshje që gabojmë dhe ky ishte përfundimi.

Mungesa e besimit te lojtarët? E drejtë është që kanë ndryshuar gjërat por duhet të kemi parasysh që momentet e mira që kemi kaluar, dihet që do të vijë momenti që biem në presion. Duhet të ndërhyjmë për grupin e lojtarëve sepse duhet karakter dhe personalitet dhe këtë duhet ta tregojnë individë të caktuar.

Kemi qenë të penalizuar nga dëmtimet në mbrojtje. Tani duhet të shtrëngohemi mirë sepse ka nisur numërimi mbrapsht dhe çdo ndeshje është finale”, u shpreh Kapllani për “Oversport”. /panoramasport

Related posts

FSHF zbardh axhendën e Superiores deri në fund të sezonit

Trajneri i Vllaznisë para sfidës me Egnatian: Jam person që nuk dorëzohem derisa të arrij qëllimin dhe kam shumë besim se do ja dal me këtë ekip

Shtëpitë karakteristike të Gjuhadolit/ Ende në gjendje të mjerueshme, banorët kërkojnë ndërhyrje…